Android Dns Değiştirme

Standart olarak İnternet servis sağlayıcımızın verdiği DNS sunucularını kullanmaktayız. Ancak bu DNS sunucularına bağlı kalmak zorunda değiliz. Üstelik bu üçüncü parti Dns adreslerini kullanmanın bazı avantajları dahi vardır. Basitçe DNS (Domain name system) internette site isimlerini kullanarak rahatça gezinmemizi sağlar. Aslında siteler isimleri yerine IP dediğimiz adresleri kullanmakta. Pek tabiki bu numaralar yerine site isimlerini kullanmak çok daha kolay. Dns ayarlarımızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabiliriz. Hatta kaliteli DNS sunucuları internet bağlantımızı daha hızlı ve stabil kılabiliyor. Ayrıca Ülkemize hizmet vermeyen servislerden de DNs değiştirerek faydalanabiliriz. Android Dns ayarı konusuyla ilgiliyseniz yazımı okumaya devam edin…

Android Dns Değiştirme konusunu üç ana başlık altında bölmek gerekli.

1.      Android Dns değiştirme Wifi ile:

2.      Android Dns değiştirme Rootsuz telefonlarda:

3.      Android 3G, 4.5G  Dns değiştirme:

 Android Dns ayarları değiştirme Wifi ile: Rootsuz telefonlarda DNS değiştirme

Önemli not: Telefonda hali hazırda kayıtlı Wifi ağları için Dns ayarı değiştiremeyebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle bilinen kablosuz ağlar listemizden DNS ayarı yapmak istedeiğimiz Ağı siliyoruz.

dns-android-wifi

İkinci adım olarak Bağlanmak istediğiniz Kablosuz İnternet bağlantısını seçiyoruz (wifi) Burada bize şifre soracak.

Üçüncü adım olarak şifremizi girip, pencereyi kapatmadan! Alt kısma Gelişmiş Seçeneklere tıklıyoruz. Buradaki İP ayarları yazan kısma tıklayın ve Statik olanı seçin.

dns-android-wifi2

Dördüncü adım olarak Statik’i seçtiğimiz için alt kısımda IP adresi, geçit vs… doldurmamız gereken yeni alanlar açıldı. Daha önceden bu ağa bağlandığınız için ip adresiniz, geçit kısmı aynı şekilde tekrar yazın. Dns1 ve Dns2 kısımlarına da istediğiniz Dns ayarlarına değiştirin.

dns-android-wifi3

Böylece android dns değiştirme programı kullanmadan Dns değiştirmiş olduk.

Android Dns değiştirme Rootsuz Program: Wifi, 3G, 4G, 4.5G Çalışan

En sonunda rootsuz android telefonların Dns değiştirememe sorununa ilaç bulundu! Uzun zamandır piyasada ekliliğini çektiğimiz program çıktı! Özellikle 3g, 4.5g internet bağlatısında Dns ayarları Rootsuz değiştirilemiyordu.

Bahsettiğim programın adı DNSet. Hemen Google Play’den İndirebilirsiniz.  Ancak programın ücretsiz sürümü sadece Google Dns adreslerine izin veriyor. İstediğiniz Dns ayarını kullanabilmeniz için Pro sürümünü almalısınız! DNset  wifi, 3g, 4g, 4.5g desteklemektedir.

Root ayarı yapılmış Android Dns ayarları

Eğer Android cihazınız Root yapılmış ise piyasada bulunan pek çok programı Dns ayarı değiştirmek için kullanabilirsiniz. Bu programlardan bir tanesi DNS Changer. Google play’den tıklayın indirin. Bu program ücretsiz.  Programı ister otomatik kurun wifi, 3g, 4g, 4.5g bağlıntınızın Dns ayarlarını kendi değiştirsin. İster listeden istediğiniz Dns’i seçin. Android Dns değiştirme sorunu yaşamadan program herzeyi halletsin. Android Dns değiştirme programlarından bir diğeri de Override Dns. Bu Dns ayarı değiştirme programı da diğerlerinin bir benzeri.

Güncel Çalışan Dns Adresleri:

Google DNS 8.8.8.88.8.4.4
Open Dns 208.67.222.222208.67.220.220
Norton ConnectSafe 199.85.126.10199.85.127.10
Comodo Secure DNS 8.26.56.26

8.20.247.20

GreenTeam Internet 81.218.119.11 209.88.198.133

 

Eğer herhangi bir sorunuz olursa burada bize sormaktan çekinmeyin. Özgür kalın!

(Visited 5.631 times, 2 visits today)