Kategoriler
Uncategorized

test1111

Http iframes are not shown in https pages in many major browsers. Please read this post for details.
Kategoriler
Blog

Booking.com yasaklandı mı? Yasaklı sitelere bir yenisi daha eklendi Booking.com kapandı! Booking.com’a nasıl girilir?

Booking.com yasaklandı mı? Yasaklı sitelere bir yenisi daha eklendi Booking.com kapandı! Booking.com’a nasıl girilir?

Booking.com’dan rezervasyon yapılamıyor

Booking.com kapandı mı? Siteye giriş yapan kullanıcılar arama yapmak arzuladıklarında rastgele bir sonuç ile karşılaşıyorlar. Arama yapma hatası veren Booking.com’un resmi olarak kapanıp kapanmadığı merak konusu idi. Resmi izah ise geçtiğimiz günlerde yapıldı. Peki Booking.com  gerçekten kapandı mı?

TÜRSAB’ın müracadının akabinde varılan kararın müteakip 30 Mart’ta Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetleri durduruldu. Internet kullanıcıları bundan böyle siteden rezervasyon yapmak istediklerinde tesislere ulaşamıyor. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2015’te açılan davanın geçtiğimiz günlerdeki duruşmasında sitenin, Türkiye’de oturmuş otel, konaklama işletmelerinin pazarlanması ve pazarlanmasına vasıta edilmesi yönündeki faaliyetinin durdurulmasına ve işbu zeminde Bilgi Teknolojileri Kurumu’na (BTK) arzuhâl yazılması kararı da alındı. Siteye erişim engelinin şayet yargı kararının bildiri edilmesinin akabinde uygulanması bekleniyor.

İşletmeciler ve tüketiciler Booking.com neden kapandı, sorusuna cevap arıyor. Türkiye’de tatilcilerin şahsî bütçelerine denk otel, butik otel benzeri konaklayacak mekân bulmak amacıyla kullandıkları Booking.com sitesi hakkında Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması yönünde neticeye varıldı. Bu kararın alınmasının akabinde bundan böyle kullanıcılar Booking’den Türkiye’deki tesisler için rezervasyon hizmeti alamıyor. TÜRSAB eliyle açılan dava sonrasında Booking.com’un Türkiye çalışmalarının durdurulmasına sosyal medya aracılığıyla kullanıcılar reaksiyon gösterdi. Peki Booking neden kapandı?

TÜRSAB, DAVA GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, online rezervasyon portalı Booking.com’un Hollanda menşeli olması nedeniyle Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması kararı verildiği iddialarına müteveccih, “Bunlarla hiç alakası yok. Bu dava 2015 yılında açıldı. O vakit Türkiye ve Hollanda’nın ilişkileri lale gibiydi.” dedi. Gürcün, Booking.com’un, Türkiye’de, Türk vatandaşlarına Türkiye sahillerindeki otelleri (rezervasyon) satmaya başladığını ifade ederek, “Mahkemeye bu nedenle başvurduk. (Mahkeme) Haksız rekabet nedeniyle Booking.com’un faaliyetlerini durdurma kararı aldı.” dedi.

BOOKING.COM’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan husus ile alakalı yazılı bir izah yapan Booking.com karara karşı olduğunu ve temyize götüreceğini belirtti.

Açıklamada, “Bir elektronik ticaret ve teknoloji şirketi olarak, Türk müşterilerin tüm dünyadan konaklama karşılaştırma ve rezervasyonları yapmalarını şeffaf ve kolay bir platformda sunarak pazarda sağlıklı bir rekabetin oluşmasına katkıda bulunuyoruz” denildi.

Üstelik, Booking.com’un 13.000 Türk işletmesinin müşterilerine konaklama hizmeti sunmasına destek olunduğu da belirtildi.

“REKABETLE ALÂKADAR HUSUSLARDA ENGELLEME YAPAMIYORUZ”

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan da kendilerine bu yönde bir şey ulaşmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Biz de gazetelerde bu durumu okuduk. Yalnız şöyle bir durum var; bizim mevzuatımızda rekabete aykırı işlem nedeniyle internet sitesi kapatmaya ilişkin bir hüküm yok. Bu kararı kimin verdiğine bakarız. İnternet sayfası engellemeyle ilgili merciler belli. O mercilerden gelecek kararı görmemiz lazım. Benim gazetelerde okuduğum şekliyle engellemek mümkün değil.”

Booking.com’a erişilmeye çalışıldığında Türkiye’deki otellere rezervasyon yapılamadığını ancak yurt dışındaki otellere rezervasyonun gerçekleştirilebildiğinin hatırlatılması üzerine Sayan, “Normalde bizim yaptığımız şey, siteye külliyen erişimi engellemek şeklinde oluyor. Booking.com’da şayet belirttiğiniz üzere bir durum varsa kendisi bu kararın gereğini kendiliğinden yerine getirmiştir. Bizim açımızdan bunun engellenmesi üzere bir hakikat bahis konu değil.” şeklinde konuştu.

Sayan, bu kararın başka online rezervasyon portallarını etkileyip etkilemeyeceğine yönelik sual hakkında da, şunları belirtti:

“Haberlerde yer alan hususlar rekabetle alâkadar hususlar. Bundan ötürü biz yasaklama yapamıyoruz. Bizim engelleme yaptığımız bağlam, kamu güvenliği, kişi hak ve özgürlüklerinin korunması dair durumlar. Ticari olarak katalog suçlar var, uyuşturucu madde temini gibi… Otel rezervasyonunda rekabetin engellenmesi katalog suçlara girmiyor.”

“Mahkeme kararıyla ilgili bir yazı elinize ulaştığında nasıl bir yol izleyeceksiniz?” sorusuna da Sayan, “Bunu neye dayandırarak söylediklerini

Görmeden bir şey demem mümkün değil. İcraata uygunsa uygulanır ama rekabetle ilgili hususla site erişime kapatılamaz” yanıtını verdi.

Ne yapmalı?

Booking.com’a Nasıl Ulaşılabilir?

Yasaklı sitelere giriş programlarından Vpn uygulamaları sayesinde bazı akıllı işletmeciler Booking.com’a halen ulaşabilmektedirler.

Kendi denelerimiz sonucunda gördüğümüz Türkiye’de ki tüm Oteller ve diğer işletmeler aslında halen sitede mevcut. Sadece her zaman ki gibi tek taraflı olarak siteye eriğim engellenmiş durumda.

Bir Vpn uygulaması alıp kullanarak bu kötü durumu lehinize çevirebilir yasaklı sitelere diğer işletmeciler giremezken siz girebilirsiniz!

En İyi Vpn Programı 2017

Kategoriler
Inceleme Yasaklı sitelere giriş Yasaklı sitelere giriş programları

En İyi Vpn Programı 2017

En İyi Vpn Programı 2017

Hangi vpn en iyi Vpn? 2017 yılının en iyi ücretli vpn programları incelemesi.

Sansürsüz, engelsiz internet istiyorsunuz ama internet servis sağlayıcınız izin vermiyor mu? Ücretsiz uygulamaların yavaşlığından, her yerden fırlayan reklamlarından sıkıldınız, engelsiz ve güvenli internet istiyorsanız listemizdeki vpn uygulamalarına bit göz atmanız gerekiyor.

Ne yazık ki Ülkemizde bazı kesimler İnternet ve İletişim teknolojisinin gelişiminden memnunsuz. Bazı ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımına çeşitli kısıtlamalar getirilmekte. Hatta İnsanlar internet üzerinde takip edilmekte, kişisel bilgileri çalınmakta, kayıt altına alınmaktadır. Kısıtlamaları aşmanın pek çok yolu olsa da aynı zamanda güvenli internet kullanmak, gizli kalmak istiyorsanız kaliteli VPN uygulamaları kullanmalısınız.

Vpn programları yasaklı sitelere Dns değiştirmeden giriş yapmanızı sağlamanın yanında güvenli ve gizli bağlantı sağlar.

Ücretsiz Vpn uygulamaları güvenliğiniz açısından tam bir felakettir. Kısa bir süre önce yayınlanan bir araştırma sonucu her 3 Ücretsiz Vpn uygulamasından birinin kullanıcı bilgilerini üçüncü kişilere özellikle Çin’e sattığı ortaya çıktı.

Daha iyi güvenlik, en üst düzey gizlilik ve en yüksek hız için tam donanımlı ücretli bir servise üye olmak gerekmektedir.

En İyi Vpn Programı 2017 Listesi:

1-Torguard Vpn 9/10

Artı:

 • Dosya paylaşımı için yapılmış, sınırsız hız ve dosya paylaşım özellikleri
 • 1600 üzerinde Sunucusu var
 • Hemen her cihaz için uygulaması mevcut. Android, İos, Mac, Pc…
 • Aynı anda çoklu kullanıcıya izin vermesi. 5 kişiye kadar
 • Para iade garantisi ve sorunsuz hemen iade.

Eksi:

 • Deneme sürümünün olmaması
 • Bazı sunuculara geç bağlanması
 • Sitesi Türkçe değil.

 

Fiyat: 9/10

Not: Yasakbitsin.com farkı ile 50% indirim kuponu Aylık TorGuard 2.40$

Vpn Programı: 10/10

Kullanımı kolay ara yüz. Pek çok cihaz için programı var. Bir sunucu seçip bağlanın hepsi bu kadar! Vpn programı oldukça hafif bir program. Sistemi hiç zorlamıyor. Siyah ve beyaz contrast ara yüzü kolay kullanım sağlıyor.

WebRtc ve Dns sızıntı engelleme programda mevcut. Vpn bağlantısının kopması halinde otomatik program kapatma özelliği Torrent indirirken Vpn bağlantınız koparsa, Torrent programını ve ağ bağlantılarını otomatik kapatıyor. Böylece açığa çıkmıyorsunuz.  Stealth Vpn gibi pek çok ayarları basit uygulamasının içinde bulmak mümkün. Ayrıca daha üst düzey kullanıcılar için gelişmiş ayarları ve Hafif uygulamasının dışında daha gelişmiş bir uygulaması daha mevcut.

TorGuard gün geçtikçe sürekli daha da gelişiyor. Daha fazla Stealth Server ve yeni özellikleri programa eklemekte. Android ve İos uygulamalrı da Pc versiyonundan farksız. Tüm ayarlarınızı aynı şekilde rahatlıkla program içeresinden yapılmakta.

Ekstra Özellikler: 10/10

Anonymous Proxy: TorGuard Vpn servisi eğer Vpn istemeseniz gizli Proxy hizmeti de vermekte. Chrome ve Firefox web tarayıcısı için uygulamaları mevcut.

Email: Kişisel ve işiniz için eposta servisi de mevcut. Google gibi ücretsiz mail programlarının kişisel bilgilerinizi kullandığı aşikar. Güvenli ve gizli eposta istiyorsanız Torguard Email hizmetine bir göz atın.

Router, modem uygulaması: Daha yüksek güvenlik için vpn servisini Router üzerinde kurmalısınız. TorGuard Ddwrt router yazılımı ve Asus, Netgear gibi marklara uyumlu ve desteklenmektedir.

Stealth Vpn: Torguard Vpn’nin en öne çıkan özelliklerinde birisi Stealth Vpn teknolojisidir. Vpn kullandığınız ve verilerinizin şifrelendiği firewall’lardan gizlenir. Çin gibi bazı ülkeler “Geart Wall” denen akıllı Firewall’lar kullanmakta vpn servislerini bile engellemektedir. Torguard bu gibi güvenlik duvarlarının radarlarına yakalanmadan gizlice çalışır.

Güvenlik: 10/10

Kullanıcılarını ve veri trafiğini TorGuard kayıt altında tutmamaktadır. Log Tutmaz! 256-bit AES OpenVpn şifreleme kullanır ve kullanıcılar farklı şifreleme metodlarını da seçebilmektedir. BF-Cbc, Aes-128-cbc,Aes256-Cbc, PPTP, OpenVpn, L2TP/IPSec ve SSTP

Sunucu: 10/10

1600’ü aşkın sunucusu dünyanın 42 den fazla ülkesinde (Türkiye’de dahil) bulunmakta ve sayısı giderek artmaktadır. 99.99% stabil ve çalışır durumda olan sunuculara aşırı yüklenmeme garantisi vermektedir.

Hız: 10/10

TorGuard kullandığımız en hızlı servislerden birincisi. Özellikle dosya paylaşım, Torrent, P2P hizmetleri için tasarlandığından hiçbir sınır tanımadan internet bağlantı hızınızı sonuna kadar kullanabilirsiniz. Yurt dışında yaptığımız testlerde 111.50 Mbs indirme 12.25 Mbs yükleme hızına kadar çıktık ki bu bizim İnternet servis sağlayıcımızın bize sağlayabildiği son hızdı.

 

Müşteri Hizmetleri: 10/10

24/7 müşteri destek hizmeti veren takımı mevcut. Canlı Chat’e denemek için Hello yazdıktan birkaç saniye sonra destek ekibinden bir kişi bizimle bağlantıya geçti.

Bir hafta içersinde paranızı sorgusuz sualsiz geri ödemektedir.

Sonuç olarak torguard diğer vpn servisleri ile karşılaştırdığınızda en iyi vpn uygulamasına sahip. Ayrıca Yasakbitsin.com ayrıcalığı ile alacağınız 50% indirim sayesinde en iyiyi en ucuz fiyata almış olacaksınız. Fazla düşünmeden bir Vpn almanızı ve en iyi servisin TorGuard olduğunu tavsiye ediyorum.

Vpn indir TorGuard

2- NordVpn 8.5/10

Artı:

 • Log Tutmuyor
 • Panama Lokasyonlu (Gizlilik için ideal)
 • 6 kişiye kadar aynı anda bağlanma imkanı
 • 58 Ülkede sunucusu var
 • P2P Dosya paylaşım desteği
 • Bilgisayar dışında pek çok cihazda çalışması

Eksi:

 • Bazen yavaşlayan sunucular
 • Bazı Tracker ve Reklamları engelleyememesi

 

Fiyat: 8/10

Vpn Programı: 7.10

İlk bakışta basit ve modern ara yüzü oldukça güzel görünüyor. Program başladıktan sonra hemen sunucu seçip bağlanabiliyorsunuz. Dns sızıntı önleme, otomatik geri bağlanma ve program kapatma ayarları ve ağ bağlantısı otomatik kapatma gibi güzel özellikleri var.

Ancak deneme testlerimizde bazı sorunlar ile karşılaştık. Önce Amerika sunucusuna sorunsuzca bağlanmamız ardından Kanada sunucusuna bağlanmak isteyince program hata verdi ve bağlanmadı. Pek çok defa denememize rağmen hiçbir sunucuya bağlanamadık.

Programı kapatmama rağmen arka planda çalışmaya devam ettiği için tekrar açamadım. Task-Manager yardımı ile programı kapatmamın ardından bilgisayarı yeniden başlatınca sorun düzeldi.

Android ve Ios vpn uygulamaları da CyberGhost’un vpn uygulamasına benzerlik gösteriyor. Vpn programından çok gerekli Vpn dosyalarının yüklenmesini sağlayan bir ara yüze benziyor. Program gerekli bazı ayarlardan yoksun. Listedeki bir sunucuya tıklayınca hiçbir şey olmuyor. Gerekli ayarları telefon ayarlarından yapıyorsunuz.

 

Ekstra Özellikler: 8/10

NordVpn programı 6 farklı bağlantıya aynı anda izin vermektedir. Böylece bir kere alarak tüm aile bireyleriniz aynı anda kullanabilir, pek çok farklı cihaza yükleyebilirsiniz. Çifte Vpn özelliği ile veri akışını iki defa Vpn üzerinden geçirerek çifte şifreleyebilirsiniz.

Güvenlik 10/10

NordVpn Log, kayıt tutmamaktadır. Diğer Vpn sunucularında bulunan standart şifreleme standartlarına sahiptir.  L2TP/IPSec, OpenVPN ve PPTP protokolleri 256 bit AES şifreleme koruması.

Bağlantı hızı: 8/10

Bağlantı hızı oldukça iyi olmasına rağmen bazen Ping’imiz 112ms’e kadar çıkması puan düşürdü.

Müşteri desteği 10/10

Deneme amaçlı sorduğumuz soruya birkaç saniye içinde tatmin edici cevap aldık. Müşteri hizmetleri elinden geldiğince yarımcı olmaya çalıştı.

NordVpn İndir!!

 Sonuç olarak TorGuard’ın ardından Vpn servisleri artıları ve eksileri ile birbirlerine yakın bir profil çizmekte. Listemizdeki Vpn servislerinin deneme sürümlerini indirmenizi ve denemenizi, böylece kararınızı vermenizi öneririz. Sadece Bilgisayar için değil Android ve İphone deneme sürümlerini indirip kullanın.

Diğer En İyi Vpn Programları Listesi:

PureVpn Vpn  indir!

cyberGhost Vpn İndir!

Ipvanish Vpn Indir!

Overplay Vpn indir!!!

Listemizdeki tüm Vpn programları denemeye dener. Sitemizi takip edip en iyi vpn programlarını en uygun fiyata alma fırsatını kaçırmayın!!! İlerki yazılarımızda diğer Vpn uygulamarını da artıları ve eksileriyle ayrı ayrı inceleceğiz.

Kategoriler
Dns ayarı Yasaklı sitelere giriş

Dns 2017 Dns ayarları

Dns 2017 Dns ayarları

En İyi, En hızlı Dns adresleri:

Dns’in açılımı Domain Name System’dir. Gündelik hayatımızda DNS ve Dns değiştirme terimlerini sık sık duymaktayız. Genellikle yasaklı sitelere girmek için DNS değiştirmemiz gerektiğinden öteye gitmemektedir bu terimin anlamı pek çoklarımız için. Dns 2017 Dns ayarları başlığında önce Dns nedir nasıl değiştirilir tekrar bir hatırlayalım.

Dns, Domain Name System ne demektir?

Dns, İnternet sunucularının IP adreslerini 256 karaktere kadar büyüyebilen sunucu isimlerine çeviren bir sistemdir. Sunucunun ismini ve ikamet ettiği IP adresini birleştirir. Burada IP adresi dediğimiz sunucunun adresidir. Bir ağa bağlanan her cihaza numaralardan oluşan bir adres belirlenir. Bu adres üzerinden cihazlar bilgi alışverişi yaparlar. Aynı Mobil telefon numaralarımız gibi. Herkesin eşsiz bir Telefon numarası olmalı ki doğru kişiyi arayabilelim. 0523123456 gibi. Dns’de bu numaralara akılda kalıcı bir isim vermeye yarar. İşte adres çubuğuna yazdığımız adresler Facebook.com gibi aslında numaralardan oluşmaktadır. Telefon rehberine numaralara karşılık isim yazdığımız gibi. Facebook’un İp adreslerinden birisi 69.63.191.255 ama bunu bilen çok az kişi vardır. Çünkü Facebbok.com gibi bir adresi akılda tutmak çok daha olaydır.

DNS Sunucusu Ne Demek? Dns Değiştirme:

Yukarıda bahsettiğimiz İp numaralarını Web site adreslerine yönlendiren ve bunları bir veri tabanında tutan sunucular DNS sunucuları vardır. Dns sunucuları genelde internet servis sağlayıcılarımıza aittir. Kimden internet servisi almışsanız onun Dns Sunucularını kullanmaktasınızdır. Bu sunucu bir IP numarasının adresini değiştirir ise siz o web sitesine ulaşamazsınız. Hatta Dns zehirlemesi denilen yöntem ile sizi başka bir adrese yönlendirebilirler.

Yasaklı sitelere programsız giriş için alternatif olarak kullanabileceğimiz çeşitli ücretli ve ücretsiz DNS sunucuları mevcuttur. İnternet servis sağlayıcımız bazı sitelere girişimizi Dns ile yasaklamış ise başka bir Dns sunucusu ile yasaklı sitelere giriş yapabiliriz.  Daha hızlı ya da yavaş bir Dns sunucusu internet erişim hızımızı aynı şekilde hızlandırır yada yavaşlatır. 2017 yılının en hızlı DNS sunucularını kullanarak internet hızımızı arttırabiliriz. Ayrıca Norton gibi internet güvenliğimizi arttıran, kötü niyetli sitelere girişimizi engelleyen DNS sunucuları da mevcuttur.

Wındows Dns Ayarları nasıl yapılır Türkçe Video anlatımı:

En hızlı Dns adresleri ve programsız Kurulum:

Ücretsiz ve En iyi Dns Adresleri (Şubat 2017)

Sunucu Tercih Edl. Dns S. Diğer Dns Sunucusu
Level31 209.244.0.3 209.244.0.4
Verisign2 64.6.64.6 64.6.65.6
Google3 8.8.8.8 8.8.4.4
DNS.WATCH4 84.200.69.80 84.200.70.40
Comodo Secure DNS 8.26.56.26 8.20.247.20
OpenDNS Home5 208.67.222.222 208.67.220.220
DNS Advantage 156.154.70.1 156.154.71.1
Norton ConnectSafe6 199.85.126.10 199.85.127.10
GreenTeamDNS7 81.218.119.11 209.88.198.133
SafeDNS8 195.46.39.39 195.46.39.40
OpenNIC9 96.90.175.167 193.183.98.154
SmartViper 208.76.50.50 208.76.51.51
Dyn 216.146.35.35 216.146.36.36
FreeDNS10 37.235.1.174 37.235.1.177
Alternate DNS11 198.101.242.72 23.253.163.53
Yandex.DNS12 77.88.8.8 77.88.8.1
UncensoredDNS13 91.239.100.100 89.233.43.71
Hurricane Electric14 74.82.42.42
puntCAT15 109.69.8.51

 

Listeyi en hızlı çalışandan yavaş olanına doğru sıraladım. Sizler de farklı Dns Sunucularını test edip beğendiklerinizi kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sunucu da sorun olursa farklı bir sunucuya geçebilir ya da güvenlik gerektiren bağlantı için Comodo, Norton vb. güvenli dns sunucularını kullanabilirsiniz.

Dns sunucuları Özellikleri: (Yukarıda Sunucu ismi yanında Küçük numaralar)

 1. Level 3 Dns serverları sizi otomatik olarak en yakın Dns serverlarına yönlendirir.
 2. Verisign Dns sunucusu ücretsiz olmasının yanında reklam da vermeyeceğini bildirmektedir. Ayrıca IP6 sunucuları da mevcuttur. 2620:74:1b::1:1 ve 2620:74:1c::2:2
 3. Google IP6 ücretsiz Dns sunucusu 2001:4860:4860::8888 ve 2001:4860:4860::8844
 4. Dns Watch Sunucuları Almanya’dadır. Bazılarınız için performans artışı sağlayacaktır. IPv6 sunucuları da mevcut: 2001:1608:10:25::1c04:b12f ve 2001:1608:10:25::9249:d69b
 5. Open Dns Aile koruması vardır. Güvenli Dns. Çeşitli cinsel içerikleri engellemektedir.
 6. Norton Connect safe özellikle güvenlik sağlamak amaçlıdır. Virüs, Spyware, malware, pishing, zararlı içerik ve programlar filtresi, 199.85.126.20 ve 199.85.127.20 , bunlara ilave cinsel içerikli siteleri engelleyen Dns adresleri : 199.85.126.30 ve 199.85.127.30
 7. GreenTeamDNS de güvenlik korumalı Dns sunucusudur. Onbinlerce cinsel içerikli, kötü ve sert içerikli , virüs ve malware içeren siteleri, içki, uyuşturucu reklamraını engelemektedir.
 8. Safe Dns e buradan kayıt olabilirsiniz. Türkçe seçeneği mevcut. https://www.safedns.com/auth/register
 9. OpenNIC Dns sunucuları adreslerini buradaki listeden size en yakın olan ikisini seçerseniz daha hızlı internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. http://servers.opennicproject.org/
 10. Free Dns hiçbir şekilde log tutmadığını beyan etmiştir.
 11. Alternate DNS reklam engellemektedir.
 12. Yandex IPv6 Dns’leri 2a02:6b8::feed:0ff ve 2a02:6b8:0:1::feed:0ff . Güvenlikli Dns adresleri 77.88.8.88 ve 77.88.8.2 zararlı içerikli sitelere engeller. Çocuk ve aile korumalı güvenli Dns adresleri  88.8.7 ve 77.88.8.3
 13. UncensoredDNS Danimarka Avrupa menşelidir. IPv6 suncuları da mevcuttur. 2001:67c:28a4:: ve 2a01:3a0:53:53::
 14. IPv6 2001:470:20::2 sunucusu
 15. Ispanya Barcelona ikametlidir. Ipv6 2a00:1508:0:4::9.

 Bakmak isteyeceğiniz diğer başlıklar:

İphone ve İpad Dns Değiştirme

Android Dns Değiştirme

Yasaklı Sitelere Giriş Dns Ayarı Nasıl Yapılır?

Kategoriler
Yasaklı sitelere giriş programları

Türkiye’de Çalışan En iyi Vpn’ler

Türkiye'de Çalışan En iyi Vpn'ler

VPN Engelleme Türkiye’de Nasıl Aşılır?

Sosyal ağların ard arda kısıtlanması yetmiyormuş gibi türlü türlü nedenlerle pek çok sitede yasaklardan nasibini aldı. Siteler fişlenip kapatılmaya başladı. Ancak herşeye çözüm bulan ünternet kullanıcıları Vpn programları  kullanmaya başladı. Vpn servisleri gelişmiş altyapıları sayesinde bağlantıyı daha güvenilir hale getirmekle kalmıyor, dar boğazdan kurtarıp internet bağlantı hızınızı sonuna kadar kullanmanızı sağlıyordu. Türkiye çıkışlarında bazı sitelere dar boğaz, boğazın sıkılması (Throttling) uygulanıyor. Twitter, Youtube gibi sitelerin Türkiyeden çıkışları kısıtlandığı için bağlanmakta sorun yaşanıyor, videolar yüklenmiyor. Vpn uygulamaları bu gibi kısıtlamalrı ortadan kaldırıp bağlantı hızımızı sonuna kadar kullanmamızı sağlıyordu.   Ancak devlet bu işe de el attı ve 4 Kasım akşamı yaşanan çeşitli siyasi gelişmeler neticesinde Facebook, Youtube, Twitter vb. sosyal siteler ulaşımı engellemesinin ardından BTK'nın çıkardığı yasa doğrultusunda pek çok vpn servisi de yasaklandı. Amaç sosyal medya servislerine koyulan engellerin yasaklı sitelere giriş programları Vpn  ile aşılmasını engellemek. Engellenen vpn programları arasında ücretsiz Zenmate'in olması pek çok Türk kullanıcısını zor duruma düşürecek gibi.

Ancak işin ilginç tarafı Vpn sadece yasaklı sitelere giriş için kullanılmıyor. Pek çok Banka, Şirket Vpn programlarını güvenlik amaçlı mecburi kullanmakta. En iyi Vpn prgogramlarını yasaklamak sadece son kullanıcıları değil büyük firmaları da zor duruma düşürmekte büyük maddi zarara yol açmaktadır.

Kapatılan, Çalışmadığı söylenen başlıca Vpn Servisleri Liste Sabit değil (Güncellemeler ile bazen çalışır hale geliyor bazen yine kapanıyor)

 • Tor Project
 • Private intenet Access PIA
 • Vpn Master
 • Psiphon
 • Tunnel Bear
 • Zero Vpn
 • VyperVpn
 • Express Vpn
 • HotSpot shield

Kapatılmayan, Çalışan Vpn En Iyi Vpn Listesi:

TorGuard Vpn programı incelemesi ve 50% indirim için Tıklayın

Tıkla!

Tıkla
Tıkla
Tıkla
Tıkla

Yukarıda belirttiğimiz Vpn servislerini siz kendiniz google ile aratıp tekrar çalışıp çaşılmadığını kontrol edebilirsiniz. Sonuç olarak aslında çok da büyük bir değişiklik olmadı son kullanıcılar açısından. Çalışmayan Vpn programlarını bırakılıp yeni Vpn hizmetlerine yönelindi. Pek çok çalışmayan servis de Ip ve proxy değiştirerek Türkiye'de hizmet vermeye devam etmekte.

Kategoriler
Yasaklı sitelere giriş programları

TorGuard Vpn Programı İnceleme ve 50% indirim kuponu

TorGuard Vpn Programı İnceleme ve 50% indirim kuponu

En iyi vpn hizmetlerinden TorGuard Vpn 50% yıllık indirim kuponu ile en ucuz vpn servisi ünvanını da hakediyor. Her incelememizde en iyi 3 vpn servisi içinde hak ettiği yeri alan TorGuard yasaklı sitelere giriş programı bu indirim ile bedavaya geliyor nerdeyse!

Zaten servisi iyi bilen ve zaman kaybetmeden fırsatı kaçırmayalım diye düşünen okurlarımız için 50% indirim kodu ve linki:

İlk olarak kodu seçip kopyalayın (Ctrl +C) Kuponun aktif olması için aşağıda ki linke tıklayın. Yıllık Vpn (59.99$) seçip satın alırken Coupon yazan yere yapıştırın (Ctrl +V) Video anlatımımız aşşağıda mevcuttur.

[box type=”info”] 50% indirim Kuponunuz: TGLifetime50[/box]

[button link=”http://yasakbitsin.com/TorGuard50″ type=”icon” icon=”notice”] Bu Linke Tiklayarak Kuponunuzu kullanabilirsiniz![/button]

Site ve paket seçenekleri sadece ingilizce olduğundan bu konuda tecrübesi olmayan okuyucularımız için bir de Torguard 50% indirim kuponu nasıl kullanılır Video rehberi hazırladık.

 

Yasaklı sitelere giriş programları incelemelerimize bu vesile ile TorGuard Vpn servisi ile başlayalım.

 

Torguard Vpn İncelemesi:

Yaşadığımız şu günler İnternet ve şahsi güvenliğinizin tehlike altında olduğu zamanlar. Bu tehlike ve saldırılar gün geçtikçe daha da artmakta. Gerek kötü niyetli 3. Şahıslar, hacker’lar, internet hizmet sağlayıcıları, devlet ve hatta güvendiğimiz internet sayfaları şahsi bilgilerimizi kayıt etmekte ve hatta satmaktadırlar. Bu ve benzeri tehlikelerden bizi korumak için çalışanların olması içimizi biraz olsun rahatlatmakta. Internet güvenliği programlarından bir tanesi de TorGuard. TorGuard internet üzerinden gelebilecek saldırılara ve şahsi bilgilerimizin çalışmasına karşı bir güvenlik programıdır.

 

2012 yılından beri hizmet veren Vpn servisi TorGuard alanında en başarılı hizmet sağlayıcılarından birisidir. İsterseniz biraz daha detayli olarak vpn nedir? Ve TorGuard vpn servisini inceleyelim.

 

TorGuard’in Öne çıkan özellikleri:

 

Sınırsız Hız ve bant genişliği

Torguard vpn bağlantısı sınırsız bant genişliği ve hız ile yapılmaktadır. Pek çok Vpn Hizmeti sağlayıcılarının aksine dosya indirme hızı ve güvenliği arttırma odaklı bir program olduğu için sizi sınırlamaz aksine önünüzü açar.

 

Stealth Vpn Özelliği (Gizli Vpn)

 Bu özellik gerçekten Torguard’i tercih etmenizin başlıca nedeni olmalı. Bu özellik FireWall (Güvenlik duvarı) uygulamalarının radarına yakalanmadan sanki Vpn programı kullanmıyormuşsunuz gibi internete bağlanmanızı sağlayan yüksek bir teknik özelliktir. Kimi ülkeler güvenlik duvarı ile Vpn kullanımını engeller işte stealth özelliği bu duvarları gizlice geçmenizi sağlar.

 

Download, İndirme programları dostu (Torrent Destekler)

Utorrent, Deluge, Vuze gibi indirme Torrent programları ile uyumlu olan TorGuard sınırsız hız ve sınırsız bant genişliği sayesinde kişisel bilgilerinizi kaptırmadan dosya indirebilmenizi sağlar!

 

Hemen Her işletim Sistemi ile Uyumlu olması!

TorGuard hemen her işletim sistemine rahatça yüklenip kullanılabilir. Ddwrt, Tomato yüklü routerlara direk yüklenebilir.

Birden fazla kullanıcı aynı anda kullanabilir!

 

Diğer Vpn hizmetlerinin aksine Torguard 5 faklı makinaya kurulup kullanılabilir. Yani ailecek bir hesaptan 5 kişiye kadar beraber kullanabilirsiniz

Yüksek Güvenlikli Şifreleme

Diğer rakiplerinde olduğu gibi yüksek güvenli bağlantı ve şifreleme protokollerini kullanmaktadır.

 

Sunucuları

Türkiye’de dahil olmak üzere dünya çapında toplam 1200’ü aşkın Sunucu ile vpn hizmeti sağlamaktadır. Satabil ve hızlı bağlantı için yakın bir sunucu seçerseniz Torguard’ın süper yüksek teknoloji alt yapısı sayesinde bağlantı hızınız bile artabilir, oyunlarda pinginiz düşebilir.

Hız

P2P dosya paylaşımı destekleyen bir vpn hizmetinde arayacağımız ilk özellik bağlantı hızı olacaktır. Yaptığımız testlerde 3 farklı lokasyondan dosya indirmeyi denedik ve her testte TorGuard en yüksek hız ile birinci oldu. Sınırsız hız ve bant genişliği lafta kalmamış, gerçek.

Fiyat:

Torguard rakipleri ile hemen aynı fiyat yelpazesinde. Aylık 9.99$ olan ücret yıllık alırsanız 4.99$ a düşüyor. Yasakbitsin.com farkı ile 50% indirim daha düşünce 2.41$ aylık bir fiyata denk geliyor ki rakipsiz.

Çok teknik olmasa da genel olarak herkesin anlayabileceği bir dil ile incelememizi yaptık. Bu fiyata gerçekten düşünülmeden alınması gereken şahsen kullandığım bir servis. Bir sonraki incelememizde görüşmek üzere… Hoşçakalın.

Kategoriler
Proxy ayarı

Windows Proxy Ayarı Değiştirme

Windows Proxy Ayarı Değiştirmek

Windows Proxy ayarı değiştirmek sureti ile yasaklı sitelere girebilir, ip adresini gizleyebilir ve arkanızda daha az bırakırsınız.  Ayrıca bazı kaliteli Proxy server’larını kullanmanın avantajları da vardır.

 • Web tarayıcınızı bağlandığınız siteden gizleyebilir.
 • Proxy server Cookileri kabul eder ancak size iletmez.
 • İp adresinizi gizler
 • Yasaklı sitelere girebilirsiniz
 • Tüm sistemde çalışır böylece bazı programlar Proxy serveri bypass edemez
 • Bağlantınızı sıkıştırarak kota kullanımını azaltabilir.
 • Proxy server girdiğiniz siteleri hafızasında saklar böylece tekrar girdiğinizde daha hızlı siteler yüklenir.
 • Reklamları kapatabilir.
 • Zararlı internet sitelerinden ve saldırılardan sizi korur.

Tabi bu yukarda anlattıklarım ücretli yada kamu ve kurumlara ait özel kaliteli Proxy server’ların yararları. Umumi ücretsiz Proxy server kullandığınızda yukardakilerin tam tersiyle karşılabilirsiniz.

Windows Proxy ayarı değiştirme yaptığınızda tüm sistemin internet ayarını değiştirmiş oluyorsunuz. İnternet Explorer ve Chrome Proxy ayarı değiştirme işlemi aynı şekilde tüm sistemin internet Proxy ayarını değiştirmek oluyor.

 • Umumi, ücretsiz Proxy kullandığınızda karşılaşabileceğiniz sorunlar.
 • Sadece bir program değil Tüm sisteminiz Proxy ayarını kullanır.
 • Proxy’ler normal internet bağlantınıza göre daha yavaştır. Proxy ayarını değiştirdiğinizde internet performansınız düşecektir.
 • Kullandğınız bazı programlarda sorun yaşayabilir hatta bazı üye olduğunuz sitelerden banlanabilirsiniz.
 • Güvenli olmayan Proxy servisleri hassas bilgilerinizi çalabilir.
 • Bankacılık işlemleri için ne olduğunu bilmediğiniz Proxy servisi kullanırsanız tüm bilgileriniz çalınabilir.

Tavsiye olarak yasaklı bir siteye girerken Proxy ayarını açmanız ve işiniz bittikten sonra kapatmanız iyi olacaktır.

Şimdi isterseniz ben ne yaptığımı biliyorum diyen arkadaşlar için Windows 10 proxy ve Windows xp Proxy ayarları nasıl yapılır bakalım.

Firefox Proxy ayarları Resimli anlatım:

1-firefox araçlardan ayarlar bölümüne girin.

1

2- Ayalar penceresi içinde Gelişmiş Özellikler sekmesine Tıklayın2

3- Yeni açılan pencerede Ağ Bağlantılarına girin

3

4- Burada halihazır da olan sistem proxy ayarı seçeneğini El ile ayarlama seçeneğine dğiştirin.

4

5- Proxy ve Port adreslerini girdikten sonra Ok diyip Kaydedin.

5

Chrome Proxy ayarları resimli anlatım:

1- Chreome pencerinde sağ üst taraftaki ayarlar simgesine tıklıyoruz.

6

2-Bu menüden alttaki ayarları seçiyoruz.

7

3- En üstteki Bağlantı kısmında Proxy Ayarları var ona tıklıyoruz.

8

4- Bu bizi sistem internet ayarlarına yönlendiriyor. Bu rada Bağlantılar sekmesinden aşşağıdaki Yerel ağ ayarlarına giriyoruz.

9

5- Alt kısımda Proxy sunucusunu seçiyoruz ve ip, port adreslerini giriyoruz. Kaydet diyin ve çıkın.

10

İnternet Explorer Proxy ayarları Resimli:

İntenet Explorer da Chrome gibi bize tüm sistem proxy ayarını değiştiriyoruz. Bu yüzden sadece ağ ayarlarını nasıl explorer ğzerinden girilir o resimlianlatımı koyuyorum. Ayrıntılı proxy değiştirme ayarları videolu anlatımızda.

11

12

 

Proxy ayarları Video Anlatım:

Sorun: Windows Bu Ağın Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılamadı Hatası

Bu sorunla karşılaşırsanız Antivirus programınızın proxy ayarlarını engelleyip engellenmediğini kontrol ediniz. Ayrıca sistem saatinizin yanlış olduğu zaman da aynı proxy değiştirememe hatasıyla karşılaşabilirsiniz.

Kategoriler
Dns ayarı Yasaklı sitelere giriş

Yasaklı Youtube Giriş

Yasaklı Youtube Giriş

Eğer Youtube giriş problemi yaşıyorsanız büyük olasılıkla yasaklanmış bir siteye girmeye çalışıyorsunuz demektir. Ne yazık ki son zamanlarda mahkeme kararı ile siteler ansızın erişime kapatılmakta. Dünyaca ünlü Video paylaşım platformu olan youtube bu yasaklardan nasibini sıkça almakta. Yasaklı youtube giriş nasıl yapılır?

youtubeyasak Genelde Youtube sitesinin kapatılma nedeni barındırdığı bazı videoların içeresinde kanunlara aykırı ya da telif hakları ihlali yapan içeriklerin bulunması. Ben Arif’in Manchester’a attığı golü arıyorum, ne işim olur diğer içeriklerle diye düşünseniz de kurunun yanında yaş da yanar misali site toptan engelleniyor.

Yasaklı siteler listesine giren siteler Youtube ile bitmiyor! Sayısız sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter ve diğer pek çok site türlü nedenlerle erişime engellenmekte.

Yasaklı Youtube giriş konulu yazımızda anlatacağımız yöntemler sadece youtube giriş probleminizi çözmekle kalmayarak diğer tüm yasaklı sitelere girerken de işinize yaracak!

Yasaklı sitelere girmek için 4 Ana yöntem

Youtube giriş için kullanabileceğiniz 4 ana yöntemden bahsedeyim şimdi. Dört farklı yöntemden birincisi Dns Ayarlarını değiştirmek. Bu yöntemi daha önceki yazımda detaylı olarak anlatmıştım. Gerekli dns ayarlarını, android dns ayarlarını, iphone dns ayarlarını diğer yazılarımdan okuyabilirsiniz!

1-Youtube Giriş için Dns Ayarı

Yasaklı sitelere giriş Dns ayarları

Android Dns Değiştirme

İphone, İpad Dns Değiştirme

 

2-Youtube giriş Host Dosyası Ayarı

Youtube’a girmek için Dns ayarını değiştirmemize rağmen youtube giriş problemi yaşıyorsak ikinici yöntem olarak Host Dosyasını değiştirebiliriz. Host Dosyasını değiştirmek için :

Dosya Dizini: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\

Windows / System 32 / drivers / etc / hosts dosyasını bulun. Masa üstüne kopyalayın. Direk dosya ile oynamaya çalışırsanız hata alırsınız yarlarınız kayıt olmaz! Ayrıca belgelerim klasörü altına bir kopya daha yedek almanızı ve saklamanızı öneririm. Bir sorun olur ise eski dosyayı buradan orijinal şeklinde güncellersinizç

Masa üstüne kopyaladığınız dosyayı Notepad ile açın. En alta vereceğim şu iki satırı ekleyin.

74.125.225.72 www.youtube.com

74.125.225.72 youtube.com

Dosyayı bu şekilde kayıt edin. Daha sonra Dosya Dizini: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ hosts dosyası ile değiştirin. Anti virüs programınızın engellemesi yada Admin kullanıcı erişimine sahip değilseniz dosyayı değiştirmeniz engellenebilir aklınızda bulunsun.

Yok ben Notepad vs uğraşamam derseniz hazır editlenmiş Hosts dosyasını sitemizden indirip yukarda anlattığımız klasöre kopyalayabilirsiniz.

Youtube Host Dosyası İndir.

Hosts Dosyasından bahsetmişken Dev Türkiye Tüm Hosts Listesini de buradan indirebilirsiniz. Facebook, Twitter ve diğer hemen her sitenin (550 satır) hots adresi var.

Türkiye Tüm Hosts dosyası Listesi indir.

hostslisteturkiye

3-Youtube Giriş için Proxy Değiştirme

Yasaklı sitelere girmek için Proxy değiştirmek de bir yöntemdir. Bu iki farklı şekilde yapılabilir. Birincisi Bilgisayarımızın Proxy ayarlarını değiştirerek, İkincisi bit Proxy web server kullanarak.

Birinci yöntem olarak Windows Proxy ayarlarını değiştirmenin bazı sakıncaları vardır ve ücretli bir Proxy sunucusu kullanmıyorsanız tavsiye etmiyorum. Öncelikle Windows  Proxy server’ını değiştirmeniz demek tüm internet bağlantınızın bu Proxy üzerinden yapılacağı ve tüm kişisel bilgilerimizin, hesap bilgilerimizin bu Proxy ağı tarafından kayıt edilebileceği anlamına gelir. Bankacılık işlemleri gibi hassas işlemlerinizi, önemli hesaplarınızı bu umumi, ücretsiz proxy’ler üzerinden yapmayın. Chrome, internet Explorer  Proxy ayarı demek tüm sisteminizin internet Proxy ayarını değiştirmenizdir!

Umumi kullanıma açık proxy’ler normal internet bağlantımızdan daha yavaştır. Bu proxy’leri kullanan diğer kişilerin yaptığı bazı eylemler yüzünden sizin hesaplarının da banlanabilir!  Privite, ücretli Proxy servisleri için bunlar geçerli olmayabilir.

Proxy ayarları resimli anlatım ve video için Proxy ayarları sayfamızıa bakınız.

Proxy Web siteleri:

İlk olarak Proxy sitesi nedir açıklayacak olursak: Yasaklı bir siteye girmek istediğimizde Proxy siteleri üzerindeki internet adres kutucuğuna girmek istediğimiz siteyi yazdığımızda bu sitenin Proxy sunucusu üzrinden istediğimiz sitelere yasaksız bağlanabiliriz.

En iyi Proxy siteleri, youtube proxy list:

 1. Hide Me!

Yabancı Proxy sitesi. Hızı iyidir.

 1.  FilterBypass

Oldukça basit yapıya sahip kullanışlı bir web sitesi.

 1. ProxyGizlen

Bu bir Türk yerli site. Engelleri aşmamızda yardımcı oluyor.

 1. Proxy Video

Asıl olarak Video  izlemiz için hazırlanmış bir site.

 

4- Youtube giriş Vpn ile:

Vpn kullanmak ister youtube giriş amaçlı ister yasaklı sitelere girme amaçlı ya da sadece güvenlik amaçlı olsun her türlü tavsiye ettiğimiz en iyi ve en güvenli internete bağlanma yoludur. Hemen herkesin ücretli kaliteli bir vpn hizmeti kullanması lazım. Sadece kişisel bilgilerinizi korumakla kalmaz, Vpn ağları kaliteli alt yapıları sayesinde bağlantı hızınızı artırabilir, ping sürenizi değiştirebilir.

Youtube girmek için program'lardan en iyisi vpn'dir. Twitter için iphone, android cihazlarınızda vpn kullanabilirsiniz. Vpn'lerin tüm cihazlarınızda ayrı ücret ödemeden çalışan uygulamarı vardır.

Sitemizde düzenli olarak en kaliteli Vpn hizmetlerini inceleyecek en uygun fiyatlara en kaliteli Vpn hizmetlerini alabilmeniz için yardımcı olacağım. Ayrıca anlı Vpn indirim kuponlarını sitemde paylaşarak okurlarımın en uygun fiyatla en iyi vpn hizmetlerini almalarına yardımcı olacağım.

Yasaklı youtube giriş yazımız şimdilik bu kadar. Konu hakkında sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz! İyi internetler!

 

Kategoriler
Dns ayarı sagust Yasaklı sitelere giriş

İphone ve İpad Dns Değiştirme

İphone ve İpad Dns Değiştirme

İphone dns değiştirme wifi ya da 3g ile yasaklı sitelere girmek mümkün. Aslında yazımızı okuduktan sonra ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. Android dns değiştirmeye göre İphone ve İpad ile dns değiştirmek daha koay. İphone 4s dns değiştirme, iphone 6, ipad ve diğer Apple cihazlarda aynı şekilde yapılmaktadır.

Her zaman ki gibi yazımı en profesyonel kişiden, konu ile ilgisiz son kullanıcılara kadar herkesin anlayabileceği şekilde yazmaya çalışacağım. Bu yüzden daha önceden yaptığımız gibi Dns değiştirme, Dns ayarı konusuna girmeden, Dns nedir? Dns neden değiştirilir sorularına açıklık getirelim.

Dns Nedir?

Domain Name System (DNS) Alan Adı Sistemi şeklinde tercüme edilebilir. Alan adı dediğimiz basitçe İnternet sitelerinin isimleridir. Facebook.com, Yotube.com, şu an ziyaret ettiğiniz Yasakbitsin.com gibi. Aslında bu web siteler Sunuculardır ve adresleri İP denilen numaralardan oluşur. Tüm kullandığımız cihazlar, Tablet, Bilgisayar… bu numaraları kullanır, İP adresleri üzerinden bağlantı kurar. DNS işte bu İP adreslerini ve internet sitesi adlarını birleştiren sistemdir. Dns olmasaydı kafamızda bir dolu numaraları tutmak zorunda kalırdık.

Neden Dns Değiştirilir?

Bizler normal olarak İnternet servis sağlayıcılarımızın DNS hizmetini kullanırız. Bunlar Süper Online, Türk Telekom internet servis sağlayıcılarıdır.  Zaman içerisinde bu internet servisleri Dns sunucularında filtre uygulayarak bazı siteleri yasaklı siteler listesine sokar. İphone ve ipad ile bu yasaklı sitelere girmek istediğimizde başarısız oluruz. İnternet servis sağlayıcınız tarafından bu siteler erişme kapatılmıştır. Bazen mahkeme kararı ile bu siteler erişime kapatılır, bazen servis sağlayıcınız bazı sitelere girmenizi doğru bulmadığından erişiminizi engeller. İşte bu gibi durumlarda DNS değiştirme ile normalde  ipad yasaklı sitelere girebilirsiniz.

İphone Dns Değiştirme:

Bu konuyu 2 ana başlığa bölmek gerekli:

 1. İphone Dns Değiştirme Wifi (programsız)
 2. İphone 3g, 4.5g Dns değiştirme (programlı ve programsız)

İphone Dns ayarı değiştirme oldukça kolaydır. Aynı zamanda tüm ios sürümlerinde aynı şekilde yapılmaktadır. Yani İphone 6 dns değiştirme, İphone 4s Dns değiştirme ile aynı şekilde yapılır. Iphone ve İpad için de ayarlar aynıdır.

İphone Dns Değiştirme Resimli Anlatım:

İphone Dns ayarı nasıl yapılır?

iphone-ipd-dns-ayari

 • Cihazınızın ana ekranına çıkın
 • Buradan ayarlara girin.
 • Wi-fi yazan yere tıklayın.
 • Kullanmakta olduğunuz Kablosuz ağın (Wifi) yanında mavi (i) işaretine tıklayın.
 • Wifi detaylarında Dns yazan bölüme kullanmak istediğiniz Dns adreslerini girin.

Bu Dns sunucularını girerken İp adreslerinin arasına virgül koyarak iki adres girebilirsiniz. Örneğin Google Dns için 8.8.8.8,8.8.4.4 yazacaksınız. (İlla noktalı virgül koyulmalı diyen de var sadece boşluk bırakan da , keyfinize göre seçin)

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra sorun yaşamamak için Wi-fi bağlantınızı kapatıp tekrar açmanızda fayda var.

Video Anlatım:

Çalışan Dns Adresleri:

 • Google DNS:8.8.8 ve 8.8.4.4
 • OpenDNS:67.222.222 ve 208.67.220.220
 • Norton DNS:153.192.1 ve 198.153.194.1
 • Uydunet DNS:248.80.161 ve 62.248.80.162
 • Dnsadvantage DNS:154.70.1 ve 156.154.71.1
 • ScrubIt DNS:138.54.100 ve 207.225.209.66
 • GTEI DNS:2.2.1 ve 4.2.2.2 ve 4.2.2.3 ve 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 ve 4.2.2.6

 

İphone 3g, 4.5g Dns değiştirme:

İphone Dns değiştirme programı ile 3g dns değiştirme yapılmakta. Vereceğim iphone Dns değştirme programları Jailbreak’siz cihazlarda da çalışmaktadır. Bu programları AppleStore’dan indirip çalıştırabilirsiniz.

Puffin Browser  Bu ücretli ama kaliteli bence değer almaya.

Onavo Extend
Free VPN – Onavo Protect

JailBreakli cihazlar için Dns değiştirme programlarının hepsi çalışacaktır.  Bazıları:

ibDNS - Best SmartDNS on the App Store - iTunes - Apple

 

DNS Override on the App Store - iTunes - Apple

 

Bu uygulamaları cihazınızda deneyebilirsiniz.

 

 

Kategoriler
Dns ayarı Önemli sagust Yasaklı sitelere giriş

Android Dns Değiştirme

Android Dns Değiştirme

Standart olarak İnternet servis sağlayıcımızın verdiği DNS sunucularını kullanmaktayız. Ancak bu DNS sunucularına bağlı kalmak zorunda değiliz. Üstelik bu üçüncü parti Dns adreslerini kullanmanın bazı avantajları dahi vardır. Basitçe DNS (Domain name system) internette site isimlerini kullanarak rahatça gezinmemizi sağlar. Aslında siteler isimleri yerine IP dediğimiz adresleri kullanmakta. Pek tabiki bu numaralar yerine site isimlerini kullanmak çok daha kolay. Dns ayarlarımızı değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapabiliriz. Hatta kaliteli DNS sunucuları internet bağlantımızı daha hızlı ve stabil kılabiliyor. Ayrıca Ülkemize hizmet vermeyen servislerden de DNs değiştirerek faydalanabiliriz. Android Dns ayarı konusuyla ilgiliyseniz yazımı okumaya devam edin…

Android Dns Değiştirme konusunu üç ana başlık altında bölmek gerekli.

1.      Android Dns değiştirme Wifi ile:

2.      Android Dns değiştirme Rootsuz telefonlarda:

3.      Android 3G, 4.5G  Dns değiştirme:

 Android Dns ayarları değiştirme Wifi ile: Rootsuz telefonlarda DNS değiştirme

Önemli not: Telefonda hali hazırda kayıtlı Wifi ağları için Dns ayarı değiştiremeyebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle bilinen kablosuz ağlar listemizden DNS ayarı yapmak istedeiğimiz Ağı siliyoruz.

dns-android-wifi

İkinci adım olarak Bağlanmak istediğiniz Kablosuz İnternet bağlantısını seçiyoruz (wifi) Burada bize şifre soracak.

Üçüncü adım olarak şifremizi girip, pencereyi kapatmadan! Alt kısma Gelişmiş Seçeneklere tıklıyoruz. Buradaki İP ayarları yazan kısma tıklayın ve Statik olanı seçin.

dns-android-wifi2

Dördüncü adım olarak Statik’i seçtiğimiz için alt kısımda IP adresi, geçit vs… doldurmamız gereken yeni alanlar açıldı. Daha önceden bu ağa bağlandığınız için ip adresiniz, geçit kısmı aynı şekilde tekrar yazın. Dns1 ve Dns2 kısımlarına da istediğiniz Dns ayarlarına değiştirin.

dns-android-wifi3

Böylece android dns değiştirme programı kullanmadan Dns değiştirmiş olduk.

Android Dns değiştirme Rootsuz Program: Wifi, 3G, 4G, 4.5G Çalışan

En sonunda rootsuz android telefonların Dns değiştirememe sorununa ilaç bulundu! Uzun zamandır piyasada ekliliğini çektiğimiz program çıktı! Özellikle 3g, 4.5g internet bağlatısında Dns ayarları Rootsuz değiştirilemiyordu.

Bahsettiğim programın adı DNSet. Hemen Google Play’den İndirebilirsiniz.  Ancak programın ücretsiz sürümü sadece Google Dns adreslerine izin veriyor. İstediğiniz Dns ayarını kullanabilmeniz için Pro sürümünü almalısınız! DNset  wifi, 3g, 4g, 4.5g desteklemektedir.

Root ayarı yapılmış Android Dns ayarları

Eğer Android cihazınız Root yapılmış ise piyasada bulunan pek çok programı Dns ayarı değiştirmek için kullanabilirsiniz. Bu programlardan bir tanesi DNS Changer. Google play’den tıklayın indirin. Bu program ücretsiz.  Programı ister otomatik kurun wifi, 3g, 4g, 4.5g bağlıntınızın Dns ayarlarını kendi değiştirsin. İster listeden istediğiniz Dns’i seçin. Android Dns değiştirme sorunu yaşamadan program herzeyi halletsin. Android Dns değiştirme programlarından bir diğeri de Override Dns. Bu Dns ayarı değiştirme programı da diğerlerinin bir benzeri.

Güncel Çalışan Dns Adresleri:

Google DNS 8.8.8.88.8.4.4
Open Dns 208.67.222.222208.67.220.220
Norton ConnectSafe 199.85.126.10199.85.127.10
Comodo Secure DNS 8.26.56.26

8.20.247.20

GreenTeam Internet 81.218.119.11 209.88.198.133

 

Eğer herhangi bir sorunuz olursa burada bize sormaktan çekinmeyin. Özgür kalın!