Kategoriler
Yasaklı sitelere giriş programları

Türkiye’de Çalışan En iyi Vpn’ler

Türkiye'de Çalışan En iyi Vpn'ler

VPN Engelleme Türkiye’de Nasıl Aşılır?

Sosyal ağların ard arda kısıtlanması yetmiyormuş gibi türlü türlü nedenlerle pek çok sitede yasaklardan nasibini aldı. Siteler fişlenip kapatılmaya başladı. Ancak herşeye çözüm bulan ünternet kullanıcıları Vpn programları  kullanmaya başladı. Vpn servisleri gelişmiş altyapıları sayesinde bağlantıyı daha güvenilir hale getirmekle kalmıyor, dar boğazdan kurtarıp internet bağlantı hızınızı sonuna kadar kullanmanızı sağlıyordu. Türkiye çıkışlarında bazı sitelere dar boğaz, boğazın sıkılması (Throttling) uygulanıyor. Twitter, Youtube gibi sitelerin Türkiyeden çıkışları kısıtlandığı için bağlanmakta sorun yaşanıyor, videolar yüklenmiyor. Vpn uygulamaları bu gibi kısıtlamalrı ortadan kaldırıp bağlantı hızımızı sonuna kadar kullanmamızı sağlıyordu.   Ancak devlet bu işe de el attı ve 4 Kasım akşamı yaşanan çeşitli siyasi gelişmeler neticesinde Facebook, Youtube, Twitter vb. sosyal siteler ulaşımı engellemesinin ardından BTK'nın çıkardığı yasa doğrultusunda pek çok vpn servisi de yasaklandı. Amaç sosyal medya servislerine koyulan engellerin yasaklı sitelere giriş programları Vpn  ile aşılmasını engellemek. Engellenen vpn programları arasında ücretsiz Zenmate'in olması pek çok Türk kullanıcısını zor duruma düşürecek gibi.

Ancak işin ilginç tarafı Vpn sadece yasaklı sitelere giriş için kullanılmıyor. Pek çok Banka, Şirket Vpn programlarını güvenlik amaçlı mecburi kullanmakta. En iyi Vpn prgogramlarını yasaklamak sadece son kullanıcıları değil büyük firmaları da zor duruma düşürmekte büyük maddi zarara yol açmaktadır.

Kapatılan, Çalışmadığı söylenen başlıca Vpn Servisleri Liste Sabit değil (Güncellemeler ile bazen çalışır hale geliyor bazen yine kapanıyor)

  • Tor Project
  • Private intenet Access PIA
  • Vpn Master
  • Psiphon
  • Tunnel Bear
  • Zero Vpn
  • VyperVpn
  • Express Vpn
  • HotSpot shield

Kapatılmayan, Çalışan Vpn En Iyi Vpn Listesi:

TorGuard Vpn programı incelemesi ve 50% indirim için Tıklayın

Tıkla!

Tıkla
Tıkla
Tıkla
Tıkla

Yukarıda belirttiğimiz Vpn servislerini siz kendiniz google ile aratıp tekrar çalışıp çaşılmadığını kontrol edebilirsiniz. Sonuç olarak aslında çok da büyük bir değişiklik olmadı son kullanıcılar açısından. Çalışmayan Vpn programlarını bırakılıp yeni Vpn hizmetlerine yönelindi. Pek çok çalışmayan servis de Ip ve proxy değiştirerek Türkiye'de hizmet vermeye devam etmekte.

(Visited 5.974 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın