Kategoriler
Dns ayarı Yasaklı sitelere giriş

Yasaklı Youtube Giriş

Yasaklı Youtube Giriş

Eğer Youtube giriş problemi yaşıyorsanız büyük olasılıkla yasaklanmış bir siteye girmeye çalışıyorsunuz demektir. Ne yazık ki son zamanlarda mahkeme kararı ile siteler ansızın erişime kapatılmakta. Dünyaca ünlü Video paylaşım platformu olan youtube bu yasaklardan nasibini sıkça almakta. Yasaklı youtube giriş nasıl yapılır?

youtubeyasak Genelde Youtube sitesinin kapatılma nedeni barındırdığı bazı videoların içeresinde kanunlara aykırı ya da telif hakları ihlali yapan içeriklerin bulunması. Ben Arif’in Manchester’a attığı golü arıyorum, ne işim olur diğer içeriklerle diye düşünseniz de kurunun yanında yaş da yanar misali site toptan engelleniyor.

Yasaklı siteler listesine giren siteler Youtube ile bitmiyor! Sayısız sosyal paylaşım siteleri Facebook, Twitter ve diğer pek çok site türlü nedenlerle erişime engellenmekte.

Yasaklı Youtube giriş konulu yazımızda anlatacağımız yöntemler sadece youtube giriş probleminizi çözmekle kalmayarak diğer tüm yasaklı sitelere girerken de işinize yaracak!

Yasaklı sitelere girmek için 4 Ana yöntem

Youtube giriş için kullanabileceğiniz 4 ana yöntemden bahsedeyim şimdi. Dört farklı yöntemden birincisi Dns Ayarlarını değiştirmek. Bu yöntemi daha önceki yazımda detaylı olarak anlatmıştım. Gerekli dns ayarlarını, android dns ayarlarını, iphone dns ayarlarını diğer yazılarımdan okuyabilirsiniz!

1-Youtube Giriş için Dns Ayarı

Yasaklı sitelere giriş Dns ayarları

Android Dns Değiştirme

İphone, İpad Dns Değiştirme

 

2-Youtube giriş Host Dosyası Ayarı

Youtube’a girmek için Dns ayarını değiştirmemize rağmen youtube giriş problemi yaşıyorsak ikinici yöntem olarak Host Dosyasını değiştirebiliriz. Host Dosyasını değiştirmek için :

Dosya Dizini: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\

Windows / System 32 / drivers / etc / hosts dosyasını bulun. Masa üstüne kopyalayın. Direk dosya ile oynamaya çalışırsanız hata alırsınız yarlarınız kayıt olmaz! Ayrıca belgelerim klasörü altına bir kopya daha yedek almanızı ve saklamanızı öneririm. Bir sorun olur ise eski dosyayı buradan orijinal şeklinde güncellersinizç

Masa üstüne kopyaladığınız dosyayı Notepad ile açın. En alta vereceğim şu iki satırı ekleyin.

74.125.225.72 www.youtube.com

74.125.225.72 youtube.com

Dosyayı bu şekilde kayıt edin. Daha sonra Dosya Dizini: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ hosts dosyası ile değiştirin. Anti virüs programınızın engellemesi yada Admin kullanıcı erişimine sahip değilseniz dosyayı değiştirmeniz engellenebilir aklınızda bulunsun.

Yok ben Notepad vs uğraşamam derseniz hazır editlenmiş Hosts dosyasını sitemizden indirip yukarda anlattığımız klasöre kopyalayabilirsiniz.

Youtube Host Dosyası İndir.

Hosts Dosyasından bahsetmişken Dev Türkiye Tüm Hosts Listesini de buradan indirebilirsiniz. Facebook, Twitter ve diğer hemen her sitenin (550 satır) hots adresi var.

Türkiye Tüm Hosts dosyası Listesi indir.

hostslisteturkiye

3-Youtube Giriş için Proxy Değiştirme

Yasaklı sitelere girmek için Proxy değiştirmek de bir yöntemdir. Bu iki farklı şekilde yapılabilir. Birincisi Bilgisayarımızın Proxy ayarlarını değiştirerek, İkincisi bit Proxy web server kullanarak.

Birinci yöntem olarak Windows Proxy ayarlarını değiştirmenin bazı sakıncaları vardır ve ücretli bir Proxy sunucusu kullanmıyorsanız tavsiye etmiyorum. Öncelikle Windows  Proxy server’ını değiştirmeniz demek tüm internet bağlantınızın bu Proxy üzerinden yapılacağı ve tüm kişisel bilgilerimizin, hesap bilgilerimizin bu Proxy ağı tarafından kayıt edilebileceği anlamına gelir. Bankacılık işlemleri gibi hassas işlemlerinizi, önemli hesaplarınızı bu umumi, ücretsiz proxy’ler üzerinden yapmayın. Chrome, internet Explorer  Proxy ayarı demek tüm sisteminizin internet Proxy ayarını değiştirmenizdir!

Umumi kullanıma açık proxy’ler normal internet bağlantımızdan daha yavaştır. Bu proxy’leri kullanan diğer kişilerin yaptığı bazı eylemler yüzünden sizin hesaplarının da banlanabilir!  Privite, ücretli Proxy servisleri için bunlar geçerli olmayabilir.

Proxy ayarları resimli anlatım ve video için Proxy ayarları sayfamızıa bakınız.

Proxy Web siteleri:

İlk olarak Proxy sitesi nedir açıklayacak olursak: Yasaklı bir siteye girmek istediğimizde Proxy siteleri üzerindeki internet adres kutucuğuna girmek istediğimiz siteyi yazdığımızda bu sitenin Proxy sunucusu üzrinden istediğimiz sitelere yasaksız bağlanabiliriz.

En iyi Proxy siteleri, youtube proxy list:

  1. Hide Me!

Yabancı Proxy sitesi. Hızı iyidir.

  1.  FilterBypass

Oldukça basit yapıya sahip kullanışlı bir web sitesi.

  1. ProxyGizlen

Bu bir Türk yerli site. Engelleri aşmamızda yardımcı oluyor.

  1. Proxy Video

Asıl olarak Video  izlemiz için hazırlanmış bir site.

 

4- Youtube giriş Vpn ile:

Vpn kullanmak ister youtube giriş amaçlı ister yasaklı sitelere girme amaçlı ya da sadece güvenlik amaçlı olsun her türlü tavsiye ettiğimiz en iyi ve en güvenli internete bağlanma yoludur. Hemen herkesin ücretli kaliteli bir vpn hizmeti kullanması lazım. Sadece kişisel bilgilerinizi korumakla kalmaz, Vpn ağları kaliteli alt yapıları sayesinde bağlantı hızınızı artırabilir, ping sürenizi değiştirebilir.

Youtube girmek için program'lardan en iyisi vpn'dir. Twitter için iphone, android cihazlarınızda vpn kullanabilirsiniz. Vpn'lerin tüm cihazlarınızda ayrı ücret ödemeden çalışan uygulamarı vardır.

Sitemizde düzenli olarak en kaliteli Vpn hizmetlerini inceleyecek en uygun fiyatlara en kaliteli Vpn hizmetlerini alabilmeniz için yardımcı olacağım. Ayrıca anlı Vpn indirim kuponlarını sitemde paylaşarak okurlarımın en uygun fiyatla en iyi vpn hizmetlerini almalarına yardımcı olacağım.

Yasaklı youtube giriş yazımız şimdilik bu kadar. Konu hakkında sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz! İyi internetler!

 

(Visited 3.905 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın